Geleneksel El Sanatları Online Satış Web Sitesine HOŞGELDİNİZ!

FELSEFİ RİSALELER

20,00 TLKDV Dahil
0 Yorum

Kindî, İslâm dünyasında ilmî ve felsefi çalışmaların en yoğun olduğu bir dönemde yetişmiş, felsefe başta olmak üzere teorik ve pratik tüm bilgi dallarında ürün vermiş önemli bir filozoftur.

Stok Durumu : Çok yakında stoklarımızda
GES Ürün Kodu : YEKB000062
Hazırlayan : Mahmut KAYA
Konusu : Bilim ve Felsefe Serisi
Basım Yılı : 2015
ISBN : 978-975-17-3820-2
Ebatlar : 23,5*16*5
Sayfa Sayısı : 552 Sayfa
Kapak Kağıt : Sert Karton
İç Kağıt : 1. Hamur
Ağırlık : 0,884 Kg.
Yöresi / Açıklama :
KDV Oranı : 0 %
Stok Durumu : Çok yakında stoklarımızda

Kindî, İslâm dünyasında ilmî ve felsefi çalışmaların en yoğun olduğu bir dönemde yetişmiş, felsefe başta olmak üzere teorik ve pratik tüm bilgi dallarında ürün vermiş önemli bir filozoftur. Felsefe ve kelâm arasındaki spekülasyonların zirveye çıktığı, çeşitli din ve mezhepler arasında kıyasıya mücadelenin sürdüğü 9. yüzyılda, bu alandaki tüm tartışma ve çalışmalara en üst düzeyde katılmıştır.

İslâm dünyasının tercüme eserlerle tanıştığı bir dönemde İslâm düşüncesinin oluşumunda büyük katkıları olan Kindi, ele aldığı konularda uyguladığı yöntem ve kullandığı terminoloji ile kelâmdan felsefeye geçişi sağlayan ilk İslâm filozofudur. İslâm toplumunu ilk kez felsefe ile tanıştıran Kindî, matematikten tıbba, astronomiden musikiye, psikolojiden kimyaya varıncaya kadar her alanda eser veren ansiklopedik bir filozoftur.

O güne kadar Süryanî bilgin ve mütercimler eliyle temsil edilen bilim ve felsefe, Kindî’nin çalışmalarıyla el değiştirmiş; sayıları 277’yi bulan eserleriyle Kindî, yabancı kültürler karşısında İslâm toplumu için önemli bir kaynak ve moral güç olmuştur.

Taksit Toplam
Tek Çekim 20,00 TL
3 Taksit 20,00 TL
5 Taksit 20,00 TL
7 Taksit 20,00 TL
9 Taksit 20,00 TL
 
#
Tamam