Geleneksel El Sanatları Online Satış Web Sitesine HOŞGELDİNİZ!

NABİ MÜNŞEATI

20,00 TLKDV Dahil
0 Yorum

Klasik Türk edebiyatının ve hikemî tarzın en büyük temsilcilerinden biri olan Şâir Nâbî’nin (ö. 1712) iki yüz kırk dört metin ve mektuptan oluşan Münşeât’ı neşredildi. Daha ziyâde büyük bir şâir olarak bilinen Nâbî’nin in

Stok Durumu : 2 Adet
GES Ürün Kodu : YEKB000096
Ebatlar : CM.
Cinsi :
Tekniği :
Hammaddesi :
Kullanım Alanı :
Üretim Yeri :
Ağırlık : 1 Kg.
Yöresi / Açıklama :
KDV Oranı : 0 %
Stok Durumu : 2 Adet

Klasik Türk edebiyatının ve hikemî tarzın en büyük temsilcilerinden biri olan Şâir Nâbî’nin (ö. 1712) iki yüz kırk dört metin ve mektuptan oluşan Münşeât’ı neşredildi. Daha ziyâde büyük bir şâir olarak bilinen Nâbî’nin inşâ türündeki kudretini ve ustalığını da ortaya koyan, münşeât geleneğinin temsil değeri yüksek metinlerinden biri olan Münşeât-ı Nâbî, Nâbî’nin tarihe adeta tanıklık edip hayatının geniş bir dönemine yayılmış mensur metin ve mektuplar ile bu mektupların bazılarına yazılmış cevapları içermektedir.   

Başta sadrazam ve şeyhülislamlar olmak üzere Osmanlı’da çeşitli kademelerde görev yapan bürokratlar ve ilmiyeye mensup pek çok şahıs ile dönemin şairleriyle yaptığı bu mektuplaşmalar Nâbî’nin biyografisine ve kişiliğine dâir yeni ve özel bilgiler ortaya koyduğu gibi, dönemin sosyal ve kültürel yapısına dair yapılacak araştırmalar için de belge niteliği taşımaktadır.

Yrd. Doç. Dr. Adnan Oktay tarafından geniş bir inceleme ile birlikte tenkitli metin olarak hazırlanan eserin sonunda özel isimler dizini de yer almaktadır.

Taksit Toplam
Tek Çekim 20,00 TL
3 Taksit 20,00 TL
5 Taksit 20,00 TL
7 Taksit 20,00 TL
9 Taksit 20,00 TL
 
#
Tamam