Geleneksel El Sanatları Online Satış Web Sitesine HOŞGELDİNİZ!

MAKALATÜL-İSLAMİYYİN

45,00 TLKDV Dahil
0 Yorum

Sünnî kelâm okulunun önemli kurucula­rından biri olarak kabul edilen Ebü’l-Hasan el-Eş‘arî (ö.

Stok Durumu : 11 Adet
GES Ürün Kodu : YEKB000153
Ebatlar : CM.
Cinsi :
Tekniği :
Hammaddesi :
Kullanım Alanı :
Üretim Yeri :
Ağırlık : 1,205 Kg.
Yöresi / Açıklama :
KDV Oranı : 0 %
Stok Durumu : 11 Adet
Sünnî kelâm okulunun önemli kurucula­rından biri olarak kabul edilen Ebü’l-Hasan el-Eş‘arî (ö. 324/935-36) Makâlâtü’l-İslâmiy­yîn isimli bu meşhur eserinde Müslümanlar arasında itikatla ilgili olarak ortaya çıkan farklı görüş ve mezhepleri ortaya koymaktadır. Eserin iki bölümden oluştuğunu söy­lemek mümkündür. Birinci bölümde Eş‘arî öncelikle Hz. Muhammed’in vefatının ar­dından hilâfet konusunda ortaya çıkan tartışmaları aktarır. Daha sonra Hâricîlerden Mu‘tezile’ye, Şia’dan Ehl-i Hadis’e Müs­lümanların bölündükleri fırkaları anlatır.
Eş‘arî, ikinci bölümde ise kelâm meselelerini ele alır. Bu bölümde de cisim, cevher, araz, âlemin yaratılmış oluşu gibi konulardan Al­lah’ın sıfatları konularına kadar, bu mesele­ler hakkında Müslümanlar arasında ortaya çıkan farklı görüşleri nakleder. Bu yönüyle ilk dönem İslâm mezhepler tarihinin temel kaynaklarından biri olan eser, vazgeçilmez bir başvuru kitabıdır.
Eser Prof. Dr. Ömer Aydın ve Prof. Dr. Mehmet Dalkılıç tarafından tercüme edile­rek Arapça aslıyla birlikte yayına hazırlan­mıştır.
Taksit Toplam
Tek Çekim 45,00 TL
3 Taksit 45,00 TL
5 Taksit 45,00 TL
7 Taksit 45,00 TL
9 Taksit 45,00 TL
 
#
Tamam