Geleneksel El Sanatları Online Satış Web Sitesine HOŞGELDİNİZ!

KİTABÜ'L-TELVİHAT

35,00 TLKDV Dahil
0 Yorum

İslâm düşünce tarihinde nazarî bilgi ile mistik tecrübeyi bir sistem içinde bir araya getirdiği için felsefe ile tasavvufun buluşma noktası olarak görülen İşrâkî ekolün kurucusu Şihâbüddîn es-Sühreverdî’nin (ö.

Stok Durumu : 4 Adet
GES Ürün Kodu : YEKB000160
Ebatlar : CM.
Cinsi :
Tekniği :
Hammaddesi :
Kullanım Alanı :
Üretim Yeri :
Ağırlık : 0,8 Kg.
Yöresi / Açıklama :
KDV Oranı : 0 %
Stok Durumu : 4 Adet
İslâm düşünce tarihinde nazarî bilgi ile mistik tecrübeyi bir sistem içinde bir araya getirdiği için felsefe ile tasavvufun buluşma noktası olarak görülen İşrâkî ekolün kurucusu Şihâbüddîn es-Sühreverdî’nin (ö. 587/1191) önemli eserlerinden biri olan et-Telvîhâtü’l-Levhiyye ve’l-Arşiyye, filozofun kendi deyişiyle hikmetin temel konuları olan mantık, fizik ve metafiziğin birer bölüm hâlinde ele alındığı veciz bir eserdir. İşrâkîliğin temel metni olan Hikmetü’l-İşrâk ile büyük ölçüde koşutluk arz eden bu eserinde Sühreverdî, kendine özgü tanım ve cisim anlayışın geliştirmekte, uzun süre üzerinde kafa yorduğu bilgi problemini bir rüyasında nasıl çözdüğünü anlatmaktadır. Eserin son kısımlarında tenasühün imkânsızlığı, kötülük problemi, mutluluk, sûfîlerin yöntemleri gibi konuları da işleyen Sühreverdî, bu satırlarda keşf ve mânevî tecrübeyi öne çıkaran İşrâkî düşüncenin ipuçlarını vermektedir.
Prof. Dr. Ahmet Kamil Cihan ve Doç. Dr. Salih Yalın tarafından tercüme edilen Kitâbü’t-Telvîhât, Arapça tahkikli metinle yayına hazırlanmıştır.
Taksit Toplam
Tek Çekim 35,00 TL
3 Taksit 35,00 TL
5 Taksit 35,00 TL
7 Taksit 35,00 TL
9 Taksit 35,00 TL
 
#
Tamam