Geleneksel El Sanatları Online Satış Web Sitesine HOŞGELDİNİZ!

TUHFETÜL MEMLUK (SİYASETNAME)

20,00 TLKDV Dahil
0 Yorum

Müellifi bilinmeyen Tuhfetü’l-Memlûk ve Umdetü’l-Mülûk isimli bu eser, Memlük Sultânı Kansu Gavri’ye (ö. 922/1516) ithaf edilmiştir. Bu eser yöneticilere yönelik nasihat ve tavsiyeleri ihtiva etmesinin yanında, devleti ve toplumu idare

Stok Durumu : 3 Adet
GES Ürün Kodu : YEKB000072
Ebatlar : CM.
Cinsi :
Tekniği :
Hammaddesi :
Kullanım Alanı :
Üretim Yeri :
Ağırlık : 0,57 Kg.
Yöresi / Açıklama :
KDV Oranı : 0 %
Stok Durumu : 3 Adet

Müellifi bilinmeyen Tuhfetü’l-Memlûk ve Umdetü’l-Mülûk isimli bu eser, Memlük Sultânı Kansu Gavri’ye (ö. 922/1516) ithaf edilmiştir. Bu eser yöneticilere yönelik nasihat ve tavsiyeleri ihtiva etmesinin yanında, devleti ve toplumu idare ederken dikkat edilmesi gereken konulara vurgu yapmaktadır. Siyâsetnâme literatüründe yönetici olmanın önem ve değeri çerçevesinde bu eser; çeşitli bilginlerin ve filozofların yöneticilerle ilgili sözleri, İslâm halifelerinin ve selef âlimlerinin yöneticiler hakkındaki görüş ve tavsiyeleri, hükümdarlıkları tarihe mal olmuş şahsiyetlerin siyaset ve devlet idaresi hakkındaki sözleri, hükümdarların devleti yönetirken sahip olması gereken vasıflar ile hükümdarların vezir seçimine dair bazı nasihatlere dair konular hakkında temel bilgiler ortaya koymaktadır.

İslam siyâsetnâme geleneğine dair temsil değeri yüksek bir eser olan Tuhfetü’l-Memlûk, Kansu Gavri’ye ithaf edilen yazma nüshanın tıpkıbasımı ve Türkçe tercümesi ile beraber neşredilmiştir.

Taksit Toplam
Tek Çekim 20,00 TL
3 Taksit 20,00 TL
5 Taksit 20,00 TL
7 Taksit 20,00 TL
9 Taksit 20,00 TL
 
#
Tamam